Dean Lewis spiller på Bergenfest 2023 fredag 16. juni!
Da Dean Lewis spilte på Bergenfest i 2019 var navnet relativt ferskt for de fleste av oss. Siden utgivelsen av "Be Alright" - en hitsingel som har nådd den monumentale bragden av over én milliarder strømminger, har den australske singer-songwriteren hatt en utrolig reise på de globale hitlistene. Lewis sitt debutalbum, "A Place We Knew", solgte til Platina her til lands og oppfølgeren "The Hardest Love", følger det som har vært et bemerkelsesverdig 2022 med gullsertifisering i Norge. Platens første singel, "How Do I Say Goodbye", har over 81 millioner strømminger på under en måned.
Dean Lewis har fengslet en enorm global fanbase med over 4 millioner solgte album og EP-er og over 7,7+ milliarder strømminger. Deans siste samarbeid med vår egen Kygo har nådd 50 millioner strømminger.
Etter å ha brukt det siste året på å spille utsolgte show på Sentrum Scene, USA, Europa og Storbritannia og en 19 dagers lang turné på hjemmebane, er det en glede å ønske Dean Lewis velkommen tilbake til Bergenfest.