![](https://st-02pttrybyh.nf.cdn.netflexapp.com/media/rc/1320x880/1582191571/tom-grennan-1920x1280.jpg)
Fredagen er komplett med to nye artister lagt til programmet + nytt navn til lørdagen
<p>Tre nye artister er bekreftet til Bergenfest 2020. Når Tom Grennan og Jordan Mackampa slutter seg til fredagsplakaten er programmet for denne festivaldagen komplett, i tillegg får vi et gledelig gjensyn med 9 Grader Nord på lørdagen. </p>
TOM GRENNAN
Hvordan følger du opp et debutalbum som gjorde deg til verdensstjerne, med over en kvart milliard streams? Hva gjør du etter å ha solgt ut konserter i The Royal Albert Hall og på Brixton Academy? Tom Grennan startet på nytt. Den første smakebiten har vi fått i form av den sterkeførste singelen This is the Place.
JORDAN MACKAMPA
Inspirert av morens kjærlighet for de store soul-sangerne: Marvin Gaye, Bill Withers og Curtis Mayfield, gleder vi oss til å se Mackampa kombinere sin tidløse vokal med fengende melodier og ektefølte tekster.
9 GRADER NORD
Lørdag 13. juni kan du oppleve 9 Grader Nords herlige blanding av sjangre som baila, flamenco, jazz og karnatisk musikk!
Med det siste fredagsslippet er det bare å lene seg tilbake og nyte festivalposteren til fredag 12. juni: